Kim jesteśmy

Gminny Ośrodek Kultury działa od 20 października 2004 roku w odremontowanym budynku starej szkoły w Długołęce, której fundamenty sięgają XVI wieku. GOK Długołęka jest samodzielną  instytucją kultury na mocy uchwały Rady Gminy z dnia 27 sierpnia 2004. Działalność Ośrodka polega na tworzeniu, upowszechnianiu oraz ochronie dóbr kultury i sztuki na terenie Gminy Długołęka, co w szczególności wiąże się z bogatą ofertą zajęć skierowanych zarówno do młodszych, jak i dorosłych mieszkańców gminy, organizacją imprez kulturalnych, koncertów, festiwali, przedstawień teatralnych, wystaw, konkursów oraz projektów z zakresu animacji społeczno-kulturalnej. GOK Długołęka posiada wyszkoloną kadrę pracowniczą, współpracuje z osobami wyspecjalizowanymi w różnych dziedzinach sztuki, kultury czy zajęć ruchowych.

Oprócz głównej siedziby GOK w Długołęce, w której budynku mieści się szereg pracowni (plastyczna, muzyczna, komputerowa), sala wystawowa i konferencyjna, pod opieką Ośrodka pozostają 4 świetlice wiejskie, z której każdama nieco inny charakter. Zajęcia odbywają się w różnych grupach wiekowych (od najmłodszych do dorosłych). Program świetlic jest bardzo elastyczny, w zależności od potrzeb środowiskowych. Dodatkowo w Bykowie działa Pracownia Ceramiki i Szkła, która powstała w ramach projektu „Szkło dla każdego”. Oprócz stałych form działalności Ośrodek organizuje również szereg przedsięwzięć cyklicznych oraz imprez okolicznościowych, jak: doroczny Jarmark Bożonarodzeniowy,  Festyn „U progu Wielkiej Nocy”, warsztaty świąteczne, Festiwal Rzemiosła i Rękodzieła – dwie edycje. Współpracuje również z twórcami ludowymi  i rzemieślnikami z terenu gminy jak i z innych części regionu.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do skorzystania z naszej oferty, mając nadzieje, że każdy znajdzie w GOK Długołęka coś interesującego dla siebie.