BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
METHOD:PUBLISH
CALSCALE:GREGORIAN
PRODID:-//WordPress - MECv7.6.1//EN
X-ORIGINAL-URL:https://gokdlugoleka.pl/
X-WR-CALNAME:GOK
X-WR-CALDESC:Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce
REFRESH-INTERVAL;VALUE=DURATION:PT1H
X-PUBLISHED-TTL:PT1H
X-MS-OLK-FORCEINSPECTOROPEN:TRUE
BEGIN:VEVENT
CLASS:PUBLIC
UID:MEC-12d6b5e5a791029b893bf3f08733aec2@gokdlugoleka.pl
DTSTART:20250621T180000Z
DTEND:20250621T200000Z
DTSTAMP:20250606T135800Z
CREATED:20250606
LAST-MODIFIED:20250606
PRIORITY:5
SEQUENCE:0
TRANSP:OPAQUE
SUMMARY:Stanisław Soyka z zespołem | Support: Andrzej Wierciński
DESCRIPTION:\n Zapraszamy na wyjątkowy wieczór z ikoną polskiej sceny muzycznej – Stanisławem Soyką.\n\n\nTen wybitny wokalista, pianista, kompozytor i autor tekstów od lat zachwyca publiczność swoją niepowtarzalną barwą głosu, wrażliwością i artystyczną autentycznością. \n \n\n\nSoyka od dekad pozostaje jedną z najważniejszych postaci polskiego jazzu, soulu i poezji śpiewanej. \n \n\n\nW swojej twórczości łączy różne gatunki – od muzyki klasycznej, przez jazz, aż po piosenkę autorską. Jest znany z takich utworów jak Tolerancja (na miły Bóg), Cud niepamięci, Absolutnie nic czy swoich niezwykłych interpretacji poezji Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej. \n \n\n\nArtysta wystąpi z zespołem, towarzyszyć mu będą Przemek Greger na gitarze akustycznej, Kuba Sojka na perkusji oraz Zbyszek Uhuru Brysiak na perkusjonaliach. Stanisław Soyka z zespołem stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną, a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.\n \n\n\nIch koncerty to nie tylko spotkanie z muzyką na najwyższym poziomie, ale również głęboko poruszające przeżycie duchowe i artystyczne. \n \n\n\n Wieczór otworzy występ Andrzeja Wiercińskiego – znakomitego pianisty młodego pokolenia, laureata wielu międzynarodowych konkursów, którego wrażliwość i mistrzowska technika zachwycają publiczność w Polsce i za granicą. To wyjątkowa okazja, by usłyszeć klasykę w najlepszym wydaniu.\n \n\n\nJest półfinalistą XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, podczas którego zasłynął jako „(…) dojrzały artysta z wyrazistą osobowością charakteryzujący się znakomitym warsztatem technicznym swobodnie kreującym dźwięk …”\n \n\n\n Nie przegap tej okazji – wieczór ze Stanisławem Soyką i Andrzejem Wiercińskim to uczta dla duszy! \n \n\n\n Gdzie?\nTeren Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce\nul. Polna 1a\n Scena zewnętrzna\n \n\n\n Godzina:\n20:00 –  Andrzej Wierciński\n21:00 –  Stanisław Soyka z zespołem\n \n\n\n Kiedy?\n21 czerwca 2025 (sobota) \n\n
URL:https://gokdlugoleka.pl/wyds/stanislaw-soyka-z-zespolem-support-andrzej-wiercinski/
ORGANIZER;CN=GOK Długołęka:MAILTO:
CATEGORIES:koncert
LOCATION:Długołęka, ul. Polna 1A 55-095 Długołęka
ATTACH;FMTTYPE=image/png:https://gokdlugoleka.pl/wp-content/uploads/2025/06/plakat-na-strone.png
END:VEVENT
END:VCALENDAR
