Kozacy w GOKu

Zespół Volnij Don 

Tradycyjne pieśni Kozaków ponownie do usłyszenia w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce. Po raz kolejny zaśpiewa i zagra dla nas zespół Volnij Don, który tworzą soliści Dońskiego Kozackiego Chóru z Rostowa w Rosji.

Piosenki kozackie są tak różnorodne, jak różnorodna jest natura regionu rzeki Don. Są melodyjne, wesołe i głośne niczym potężne strumienie rzeki. Od 10 lat zespół Volniy Don podróżuje po całej Europie z bajanem, bałałajką i dzwonami, zmuszając do tańca uczestników wielu festiwali. Ich piosenki są autentyczne, przez lata zbierane w wioskach kozackich w regionie Don. Z powodu licznych próśb publiczności, nowa trasa koncertowa zawierać będzie dobrze znane utwory rosyjskiego folkloru. Głównym celem Volniy Don jest wykonanie utworów w taki sposób, by każdy słuchać mógł poczuć się tak, jakby znalazł się na wielkiej kozackiej biesiadzie.

Na koncert zespołu Volnij Don w GOKu (sala konferencyjna) zapraszamy już 12 lutego o godz. 17. Wstęp wolny!

Kozakiem nie możesz się urodzić, kozakiem musisz się stać! Tradycyjne rzeczne pieśni znad Donu odzwierciedlają historię Kozaków. Żołnierskie życie, praca, biesiada w czasie wolnym, rodzinne tradycje; wszystko to słyszalne jest w utworach i tekstach Volniy Don.